Domů / Novinky / LETNÍ SERIÁL - CO NA DOVOLENOU 3. díl - Vůně
Kategorie
Výrobci
Proč nakupovat u nás?

1. KVALITA Vybíráme pro Vás kvalitní značky, pro které máme buď přímé zastoupení nebo úzce spolupracujeme s dodavateli proto 99% zboží, které zde naleznete máme skladem. Důležitá je pro nás transparentnost proto mají výrobky sériová čísla, podle kterých je dohledatelný jejich původ a složení.

 

2. PROHLÉDNOUT/VYZKOUŠET Chtěli byste si výrobky prohlédnout a vyzkoušet? Můžete navštívit naše výdejní místo na Olšanském náměstí 7 na Praze 3, kde Vám rádi poradíme.

 

3. DÁREK Ke každé objednávce dárek ZDARMA.

 

4. INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP Naší filozofií je individuální přístup. Proto si můžete telefonicky domluvit schůzku pro individuální konzultaci. V rámci konzultace se snažíme pomoci najít pro Vás to nejlepší.

 

5. PŘÍRODNÍ A BIO Vybíráme pouze přírodní výrobky, výrobky certifikované BIO i výrobky pocházející z fairtradu tzn. že jejich zakoupením se podílíte nejen na ochraně svého zdraví, ale i na ochraně životního prostředí, trvale udržitelného rozvoje a ještě podporujete spravedlivý obchod.

 

6. DOPRAVA ZDARMA Při nákupu na 2000Kč máte dopravu ZDARMA.

 

7. VÝHODY Pokud se na našem e-shopu zaregistrujete, získáte VIP výhody jako speciální nabídky a slevy.

LETNÍ SERIÁL - CO NA DOVOLENOU 3. díl - Vůně

LETNÍ SERIÁL - CO NA DOVOLENOU 3. díl - Vůně - Bionaturalia.cz     Je léto a to znamená nejen slunce, vodu, prázdniny, relax, ale také vůně. Všudypřítomné a intenzivní. Žádné jiné vjemy nezintenzivňuje léto tak, jako ty čichové. Najednou si velmi jasně uvědomíme, co všechno jsme schopni čichem vnímat, jak barvité příběhy dokáží vůně vyprávět a jak moc dokáží obohatit náš život. Tehdy si nejlépe uvědomíme, kolik vůní příroda nabízí a jak opojně na nás dovedou působit. A chceme pro sebe něco podobného, něco, co bude součástí naší každodenní kosmetické výbavy a co s námi prožije nejen léto. A od toho už je jen krůček k čistě přírodním vůním.

Nicméně intenzita letního počasí si často dost pohraje i s intenzitou parfému. Každému se už určitě stalo, že jeho oblíbený parfém dostal v teplém slunečném počasí úplně jiný rozměr, který nemusí být vždy příjemný. Nicméně pokud se člověk nechce svojí oblíbené vůně vzdát, není nic snažšího, než zvolit jinou koncentraci - proto jsou právě na léto naprosto nepřekonatelné takzvané “osvěžující vody”, které obsahují nižší koncentraci vonných látek než vody parfémové, ale charakter vůně zůstane totožný.

 

U Acorelle to dobře vědí a proto je každá jejich parfémová voda doprovázena osvěžující vodou ve stejné vůni. Je to vynikající volba nejen na léto, ale také třeba do kabelky, neboť úzký elegantní flakonek je nejen krásný, ale také maximálně skladný a vejde se téměř kamkoliv. Osvěžující vody Acorelle jsou stejně jako vody parfémové čistě přírodní, certifikové a v bio kvalitě. Což z nich činí produkt nejen kosmetický, ale především aromaterapeutický, neboť taková vůně nemá pouze estetické kvality, ale dokáže výrazně ovlivnit i naši psychiku a celkové rozpoložení. A to vše bez jakéhokoliv nebezpečí pro naše zdraví, což u syntetických vůní říct rozhodně nelze.

Nicméně to s sebou nese jedno specifikum, na které je potřeba myslet, když si vůni vybíráme. Musíme vzít v potaz její schopnost působit přímo na naši náladu a vybrat si ji buď podle momentální situace (s rizikem, že nám nemusí vonět každý den) nebo vyzkoušet více dní po sobě, jestli je daná vůně pro nás dostatečně univerzální. Samozřejmě je ideální mít tu svoji pro každou z našich nálad, oblečení přece také nenosíme každý den stejné :-)

A co nám tedy u Acorelle namíchali? Šest osvěžujích vod, z nichž každá nám přinese něco trochu jiného a každá má svoji duši a svébytnou krásu.

 

Růže

Růže je královnou květin a samozřejmě by neměla v portfoliu jakékoliv parfémové značky chybět. Nicméně královna je status, který přece jen není pro každého. Už jsem mnohokrát potkala ženy, kterým vůně čistého růžového oleje nebo růžové vody nebyla příjemná, protože na ně byla prostě “moc”. Růže od Acorelle ale taková není. Je jiskřivá, hravá, projasněná ovocnými tóny liči a malin.Lehkost jí dodává nádech frézie a opojná sladkost růžových květů je zmírněna ostřejším tónem geránia.

A je to právě geránium a růže, které dávají vůni její aromaterapeutický potenciál. Obě jsou to veskrze ženské vůně, které podporují sebevědomí a přinášejí do života radost a nadšení. Na mnoho lidí působí tato vůně až euforicky. Uvolňuje nervové napětí a odplavuje stres a přináší do duše radost a klid.

 

Lotusový sen

Tato vůně je moje nejoblíbenější. Přes všechny popisy cítím hlavně nádhernou “vodní” vůni, která na mě působí přesně tak, jak podle Acorelle má - naprosto relaxačně. Lotus žádnou

vlastní vůni nemá a je to tedy vůně, která je jeho symbolem inspirována. Je to jeden z oblíbených symbolů, který odkazuje na klid a mír v duši skrze vědomou práci na sobě. Nádherný květ vyrůstající z nevzhledného bahna nám má připomínat, že všichni v sobě obsahujeme zárodek takové nádhery, ať se zrovna brodíme čímkoliv.

 

Kombinace levandule a litsei vytváří skutečně velmi zvláštní, svěží a neotřelou vůni, která je projasněna svěžími tóny máty. Vůně je spíše chladná, ale příjemná jako chladivá voda uprostřed parného dne. Dokáže vnést harmonii i do toho nejuspěchanějšího zmatku.

 

Tiára

“Tiaré” je označení pro tahitskou gardénii, která oplývá velmi opojnou vůní. Stejně jako růže je gardénie na spoustu lidí příliš intenzivní. Zde je projasněna nakyslými tóny pomeranče a mandarinky, aby byla následně uzemněna jemnou vanilkou. Je to vůně, která asociuje dotek hedvábného šátku na kůži, když se do něj zlehka zahalíme při sledování západu slunce. Vůně, která v sobě pojí volání dálek i teplo domova. Která říká, že věci jsou v pořádku tak, jak jsou, že starosti máme pustit za hlavu a nechat vše plynout.

Esenciální olej ylang-ylang je vysoce relaxační a dokáže propojit mužskou a ženskou složku v nás. Rozpouští negativní emoce a přináší psychické i fyzické uvolnění. Pomerančový olej pak vnáší do kompozice přesně tu potřebnou špetku energie a radosti, abychom pro samou relaxaci a uvolnění neustrnuli někde v oblacích. Připomíná, že to nejlepší se děje právě tady a teď.

 

Čajová zahrada

Nicméně ani v létě nelze jen relaxovat, občas je potřeba se také trochu vrátit k našim každodenním úkolům. A pokud to nejde zrovna snadno, může pomoci osvěžující voda Čajová zahrada, která je výrazně stimulační. Její citrusovo dřevité tóny nám dovedou vrátit ztracenou energii tak, jako ji tělu navrací šálek dobrého zeleného čaje.

Citronový esenciální olej je vitamínovou bombou pro duši, kterou dokáže povzbudit k aktivitě. Je výrazně pročišťující a tonizační. Projasní mysl a dodá nadšení k dalším aktivitám. Cedrový esenciální olej pak dodá to správné ukotvení a pocit bezpečí, díky němuž víme, že jsme zde v přátelském prostředí a osud je nám nakloněn.

 

Orchidej

Orchidej - podobně jako lotus - vlastní vůni nemá. U Acorell pro ni stvořili kompozici, která má odbourávat stres a šířit kolem sebe klid. Je to vůně určena k odpočinku, ať už se schoulíme do proutěného křesla s dobrou knihou nebo se položíme do trávy a budeme pozorovat oblohu. Dovolí nám alespoň na chvíli vypnout všechna “musím” a “ještě je potřeba” a nechat se unášet, kam si naše mysl zamane.

Přestože je vůně sladší, až gurmánská, její účinek nezapře přítomnost santalového oleje. Santal je jedním z nejoblíbenějších olejů k hluboké meditaci, navozuje propojení s našimi nejhlubšími kořeny. Umí posílit intuici a má i značně afrodiziakální účinky.

 

Neroli

Neroli je vůně pro parfémové nadšence. Její hořkosladký podtón je naprosto nezaměnitelný a kdo mu jednou propadne, tak už není cesty zpět. Ve starém Egyptě byl neroli olej (olej z květů hořkého pomeranče) považován za transformační vůni a používán kněžími při

obřadech a rituálech. Ale není potřeba chodit tak daleko - neroli nám prokáže velkou službu i dnes.

Esenciální olej z neroli nám pomáhá držet naši mysl v přítomnosti - nestrachovat se o budoucnost ani se nesnažit vyřešit minulost. Propojuje mysl, tělo a duši v jeden celek a vrací všechny naše roztříštěné kousky zpět k sobě do jednoho kompletního obrazu. Který je krásný právě v tom, že je neopakovatelný a každou vteřinu jiný. Vrací nás zpátky k nám samým, domů, ke zdroji naší životní síly, do míst, kde není strach, jen láska.