Domů / KOSMETIKA / Tělová kosmetika / Prášky a jíly
Proč nakupovat u nás?

1. KVALITA Vybíráme pro Vás kvalitní značky, pro které máme buď přímé zastoupení nebo úzce spolupracujeme s dodavateli proto 99% zboží, které zde naleznete máme skladem. Důležitá je pro nás transparentnost proto mají výrobky sériová čísla, podle kterých je dohledatelný jejich původ a složení.

 

2. PROHLÉDNOUT/VYZKOUŠET Chtěli byste si výrobky prohlédnout a vyzkoušet? Můžete navštívit naše výdejní místo na Olšanském náměstí 7 na Praze 3, kde Vám rádi poradíme.

 

3. DÁREK Ke každé objednávce dárek ZDARMA.

 

4. INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP Naší filozofií je individuální přístup. Proto si můžete telefonicky domluvit schůzku pro individuální konzultaci. V rámci konzultace se snažíme pomoci najít pro Vás to nejlepší.

 

5. PŘÍRODNÍ A BIO Vybíráme pouze přírodní výrobky, výrobky certifikované BIO i výrobky pocházející z fairtradu tzn. že jejich zakoupením se podílíte nejen na ochraně svého zdraví, ale i na ochraně životního prostředí, trvale udržitelného rozvoje a ještě podporujete spravedlivý obchod.

 

6. DOPRAVA ZDARMA Při nákupu na 2000Kč máte dopravu ZDARMA.

 

7. VÝHODY Pokud se na našem e-shopu zaregistrujete, získáte VIP výhody jako speciální nabídky a slevy.

Přírodní prášky a bio jíly na tělo

(1) Absorbuje nečistoty a eliminuje toxiny z pokožky.
Prášky a jíly

FRANCOUZSKÝ JÍL

Jíl je jeden ze sedimentovaných materiálů, který se objevuje na mnoha místech naší planety. Působením vody se zvyšují jeho potencionální přírodní účinky a slunce na něj mám purifikační účinky. Výsledkem této úžasné alchimie je vynikající jíl s tzv. přírodní inteligenci, díky které má jíl schopnost vyhledat přesně místo na pokožce kde má působit a absorbovat nečistoty, odkrvovat, očišťovat nebo působit jako drenáž, eliminovat toxiny (principy absorbce a adsorpce). Pokožce dodává jíl  stopové prvky a základní minerály důležité pro její rovnováhu a zářivý vzhled.

Jak jíly rozlišujeme?

Existuje mnoho druhů jílu s různými molekulárními strukturami a chemickými složeními. Májí ovšem jeden společný bod – všechny jsou hydratované silikáty aluminia, ke kterým se přidávají minerální látky v malém množství: oxid hořečnatý, oxid hlinitý, oxid vápenatý, oxid železitý, oxid draselný, oxid siřičitý, oxid fosforečný, oxid zinečnatý…

Minerální soli jsou přítomné v různém množství podle kvality jílu. Působí v synergii, která dodává jílu pozoruhodné účinky a také jeho barvu.

Barvy jílu jsou různé od hnědé až po zelenou, bílou, okrovou nebo žlutou a dokonce i modrou u jílů pocházejících z mořského dna. Barva se odvíjí od složení oxidů kovů zvláště železa (okysličovaného nebo redukovaného), které působí jako pigmenty a hlínu zbarvují.

Jíly CATTIER :

Zelený jíl Montmorillonite je jedním z nejčistších. Je také znám pod názvem Terre des Sommi?res nebo Terre de Carpentras, nachází se hlavně v oblasti Languedocu, v Provence a v pohoří Massif Central.Tento jíl má purifikační účinky, které účinné vytahují z těla toxiny. Jíl je ideální pro detoxikaci, revitalizaci a remineralizaci, protože je bohatý na minerály křemene a hořčíku. Je vhodný pro normální až po mastnou pleť.

Zelený jíl Illite se nachází zejména v pohoří le Massif Central a v  Pařížské pánvi a je to nejběžnějsí typ jílu ve Francii. Je spolehlivý polyvalentní a má vysokou schopnost absorbce, což je velmi dobré pro použití na obklady. Je velmi bohatý na oxid draselný a i když je jeho schopnost  adsorpce je spíše nízká, ale působí do hloubky.

Jíl Kaolinite patří mezi ty nejjemnější pro pokožku. Ve Francii se nachází v oblasti Bretaně a blízko Limoges. Tento jíl má sice nizkou schopnost absorbce, ale je nejjemnější, protože obsahuje málo minerálů.  Může se vyskytovat v různých barvách : bílé, růžové nebo žluté. Je vhodný pro citlivou, suchou a jemnou pokožku nebo pro suché a devitalizované vlasy.


Vyberte parametry zboží
Výrobků na stranu: 12 24 36 48 60 Třetinová galerie Malé řádky
 Název Cena
CATTIER Zelený jíl drcený 3kg CATTIER Zelený jíl drcený 3kg Kód: 10087
Zboží není na skladě
100% přírodní
475 Kč
Detail
Výrobků na stranu: 12 24 36 48 60
 Název Cena