Domů / Novinky / Argan nebo Opuncii?
Kategorie
Výrobci
Proč nakupovat u nás?

1. KVALITA Vybíráme pro Vás kvalitní značky, pro které máme buď přímé zastoupení nebo úzce spolupracujeme s dodavateli proto 99% zboží, které zde naleznete máme skladem. Důležitá je pro nás transparentnost proto mají výrobky sériová čísla, podle kterých je dohledatelný jejich původ a složení.

 

2. PROHLÉDNOUT/VYZKOUŠET Chtěli byste si výrobky prohlédnout a vyzkoušet? Můžete navštívit naše výdejní místo na Olšanském náměstí 7 na Praze 3, kde Vám rádi poradíme.

 

3. DÁREK Ke každé objednávce dárek ZDARMA.

 

4. INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP Naší filozofií je individuální přístup. Proto si můžete telefonicky domluvit schůzku pro individuální konzultaci. V rámci konzultace se snažíme pomoci najít pro Vás to nejlepší.

 

5. PŘÍRODNÍ A BIO Vybíráme pouze přírodní výrobky, výrobky certifikované BIO i výrobky pocházející z fairtradu tzn. že jejich zakoupením se podílíte nejen na ochraně svého zdraví, ale i na ochraně životního prostředí, trvale udržitelného rozvoje a ještě podporujete spravedlivý obchod.

 

6. DOPRAVA ZDARMA Při nákupu na 2000Kč máte dopravu ZDARMA.

 

7. VÝHODY Pokud se na našem e-shopu zaregistrujete, získáte VIP výhody jako speciální nabídky a slevy.

Argan nebo Opuncii?

Argan nebo Opuncii? - Bionaturalia.cz     Lze bez nadsázky říct, že Maroko a severní Afrika jsou rájem pro každého milovníka přírodní kosmetiky. Ty nejlepší ingredience tady najdete v jejich nejčistší a nejryzejší podobě. Jenže to, co nám připadá tak lákavé na tržišti uprostřed změti barev exotické destinace, nemusí mít stejné kouzlo v naší středoevropské koupelně. Čisté oleje, prášky, květové vody...jsou úžasné, ale občas by člověk přece jen dal přednost formám, na které je zvyklý.

Lze bez nadsázky říct, že Maroko a severní Afrika jsou rájem pro každého milovníka přírodní kosmetiky. Ty nejlepší ingredience tady najdete v jejich nejčistší a nejryzejší podobě. Jenže to, co nám připadá tak lákavé na tržišti uprostřed změti barev exotické destinace, nemusí mít stejné kouzlo v naší středoevropské koupelně. Čisté oleje, prášky, květové vody...jsou úžasné, ale občas by člověk přece jen dal přednost formám, na které je zvyklý.

Toho si je dobře vědoma Argandia, která z marockého bohatství vybírá to nejlepší a předkládá nám to v uživatelsky dokonalé a francouzsky elegantní formě. Hedvábně jemné textury krémů, opojná vůně a vysoká koncentrace vzácných a účinných ingrediencí - to na produktech zaujme nejdříve. Když se k tomu přidá etická a fair trade výroba, podpora lokálních komunit a skutečně aktivní přístup k ochraně přírodních zdrojů, nezbývá, než si značku skutečně zamilovat.

Jak název napovídá, hlavním zájmem značky je arganový olej. Ten je znám jako “marocké zlato” a o jeho skvělých účincích na pleť svědčí nejen spousty oslavných článků, ale hlavně jeho neutuchající popularita mezi ženami napříč věkovými kategoriemi. Na obličej, na tělo či na vlasy - těžko si lze vybrat něco, co by bylo tak multifunkční jako argan. Ale přes všechnu slávu a lesk arganového oleje skrývá Maroko ještě jeden poklad. A je-li arganový olej nazýván zlatem, tak tento by si rozhodně zasloužil označit za diamant.

Řeč je o opunciovém oleji. Plody opuncie, známé také jako berberské fíky, jsou oblíbeným ovocem nejen na severu Afriky. Srovnání s diamantem je na místě nejen kvůli tvaru ovoce, který by jej mohl připomínat, ale hlavně kvůli náročnosti výroby. Na jeden litr oleje je totiž potřeba přibližně tuna ovoce! Ovoce je navíc potřeba zpracovat ručně. Co je na něm tak skvělého, aby všechny tyhle peripetie měly smysl?

V prvé řadě jde samozřejmě o složení oleje. Obsahuje totiž opravdu velké množství nenasycených mastných kyselin a antioxidantů. Obsah vitamínu E je dokonce vyšší než u arganového oleje. Díky tomu je to jeden z nejúčinnějších přípravků pro regeneraci pleti, protože velmi účinně urychluje její obnovu. Což je samozřejmě nejžádanější u produktů určených pro zralou pleť, nicméně tyto vlastnosti jsou přesně to, co potřebuje i pleť aknózní. Pro někoho, kdo trpí v dospělém věku akné, je pak opunciový olej naprostým pokladem.

Regenerace pleti, viditelné vyhlazení jemných vrásek, redukce kruhů pod očima, hojení akné… Jako by to nestačilo, opunciový olej je jeden z nejpříjemnějších olejů, které můžete na pleť použít. Lehký, hedvábný, rychle se vstřebávající. Pleť zanechá jemnou, vyhlazenou, ošetřenou a nemastnou. Je skvělý také jako oční péče. Díky vysokému obsahu účinných látek dodává extrémní účinnost i krémům a dalším produktům, ve kterých je použitý. A tak díky Argandii máte na výběr, jestli vyzkoušíte čistý olej, pečující krém, olejové sérum nebo třeba BB krém.